POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS…

POŻEGNANIA NADSZEDŁ CZAS…

Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy,

a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie…

W. Szymborska

Są pożegnania, które na długo zostają w pamięci. Tegoroczne zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej z Oddziałem Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Walawie było szczególne.

24 czerwca 2022 r. był dniem, w którym nie tylko zakończyliśmy kolejny rok nauki, pożegnaliśmy ósmoklasistów, którzy wyruszyli w dalszą edukacyjną podróż, ale przede wszystkim uczestniczyliśmy w uroczystości pożegnania Pani Dyrektor Danuty Daniel – która po raz ostatni wystąpiła w tej roli przed społecznością szkolną. Swoją obecnością zaszczycili nas: wójt Gminy Orły Pan Bogusław Słabicki, sołtys wsi Walawa Pan Tadeusz Krupa, członkowie Rady Rodziców oraz absolwenci naszej szkoły.

Pani Dyrektor Danuta Daniel podsumowała miniony rok szkolny i dokonała jego symbolicznego zamknięcia. Po raz ostatni wręczyła nagrody książkowe, dyplomy i świadectwa dla uczniów wyróżniających się w nauce. Następnie, w bardzo osobistym przemówieniu, Pani Dyrektor podsumowała swoją ścieżkę zawodową. Jak echo wybrzmiewają słowa, że Jej marzenia związane z placówką oświatową spełniły się. Sprawowała funkcję dyrektora szkoły przez 11 lat (od 2011 r.), wykorzystując swoją wiedzę i umiejętności dbała o rozwój szkoły w każdym aspekcie. Przejmując budynek szkoły po stowarzyszeniu zorganizowała na nowo całe zaplecze edukacyjno – biurowe. To z inicjatywy Pani Dyrektor Danuty Daniel rozpoczęto procedurę nadania imienia szkole, co w konsekwencji doprowadziło do wyłonienia patrona szkoły – Ojca Św. Jana Pawła II (2014 r.). Przez lata pełnienia swoich obowiązków współpracowała z wieloma instytucjami, a w pamięci uczniów zapisała się jako troskliwy nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz j. angielskiego. Pani Dyrektor miała na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo i dobro wszystkich dzieci.

Uroczystość pożegnania to chwile wielkich wzruszeń, bo nikt nie przechodzi obojętnie wobec rozstań, chociażby miały najpiękniejszą oprawę. Od nauczycieli dla odchodzącej Pani Dyrektor wraz z kwiatami popłynęły słowa wdzięczności za wieloletnią pracę, cierpliwość i wyrozumiałość, troskę o sprawy naszej szkoły. W imieniu samorządowców Panią Danutę Daniel pożegnał wójt Gminy Orły Pan Bogusław Słabicki, który słusznie zauważył, że była ona swoistym ambasadorem naszej szkoły. Wraz z kolejnymi bukietami kwiatów popłynęły podziękowania od sołtysa Pana Tadeusza Krupy oraz Rady Rodziców, w której znaleźli się dawni wychowankowie Pani Danuty. Niezwykle wzruszającym momentem było podziękowanie złożone przez wszystkich uczniów, którzy obdarowali Panią Dyrektor symbolicznymi różami.

Szanowna Pani Dyrektor, jeszcze raz dziękujemy za serce włożone w każde działanie na rzecz uczniów i szkoły. Życzymy wspaniałych dni w życiu osobistym, zdrowia i czasu na realizację własnych pasji.

Nauczyciele i uczniowie SP Walawa

06 września, 2022 in Aktualności

Comments are closed.