PROFILAKTYKA ZAGROŻEŃ
15 maja naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, którzy przeprowadzili zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas 1-4 oraz 5-7.
Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję:
• dowiedzieć się, czym są cyberzagrożenia i jak ich unikać,
• poznać metody bezpiecznego korzystania z Internetu,• nauczyć się rozpoznawać przejawy cyberprzemocy,
• zrozumieć znaczenie higieny cyfrowej i równowagi między światem wirtualnym, a rzeczywistym.
Zajęcia miały na celu kształtowanie świadomej i odpowiedzialnej postawy młodych użytkowników sieci. Dzięki współpracy z CBZC uczniowie zyskali praktyczną wiedzę i umiejętności, które pomogą im bezpiecznie poruszać się po świecie cyfrowym.
Dziękujemy funkcjonariuszkom CBZC – asp. Annie Wójcik i asp. Karolinie Dykas – za zaangażowanie i wartościowe spotkanie!







