Welcome to free Altr Theme

This is top bar widget area. To edit it, go to Appearance – Widgets

Delivery | Terms and Conditions | Opening Hours

V Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek ” Hej, kolędo leć”

23 stycznia odbył się V Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek ” Hej, kolędo leć” organizowany w Szkole Podstawowej im.ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Małkowicach. W konkursie wzięło udział 37 uczniów ze wszystkich szkół z terenu Gminy Orły. Główny celem jest podtrzymywanie tradycji i zwyczaju śpiewania kolęd i pastorałek oraz umożliwienie dzieciom rozwijania swoich zainteresowań muzycznych i zdolności wokalnych.

W tym roku naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy VI – Zuzanna Kapłon i Amelia Malinowska oraz uczeń klasy III – Szymon Rzepa.

Miło nam poinformować, że Szymon Rzepa zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej, wykonując „Kolędę dla nieobecnych”. Szymon wzbogacił swój występ grą na trąbce, co było ewenementem , gdyż tylko jeszcze jeden uczestnik grał na instrumencie. Serdecznie gratulujemy naszym utalentowanym uczniom. Dodatkowo uczestnicy konkursu mieli okazję wysłuchać mini koncertu w wykonaniu zespołu Na Gapę, w którym występuje nauczyciel muzyki z naszej szkoły , Pan Janusz Rajtmajer. Po części koncertowej nastąpiło rozdanie nagród dla laureatów i dyplomów dla wszystkich uczestników konkursu.