Welcome to free Altr Theme

This is top bar widget area. To edit it, go to Appearance – Widgets

Delivery | Terms and Conditions | Opening Hours

KORNELIA JAKUBISZYN PO RAZ KOLEJNY NA PODIUM

XVII finał „Spotkań Ortograficznych” dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych powiatu przemyskiego i miasta Przemyśla, o tytuł „Mistrza ortografii”, odbył się w Szkole Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu. Honorowy patronat objął starosta przemyski Jan Pączek.

Konkurs przeprowadzono w trzech etapach. W pierwszym uczestniczyło stu uczniów z ośmiu gmin (Bircza, Dubiecko, Krasiczyn, Medyka, Orły, Przemyśl, Stubno, Żurawica) i czterech szkół przemyskich (SP 4, SP 6, SP 16, Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych).

Drugi etap konkursu przeprowadzono w Zespole Szkół w Birczy, gdzie spotkało się 34 laureatów konkursów gminnych i szkolnych.

Do finałowego, trzeciego etapu zostało zakwalifikowanych 16 uczniów z Przemyśla (SP 4, SP-16 i ZPS-Muzycznych) oraz ze szkół podstawowych w Birczy, Bolestraszycach, Buszkowicach, Dubiecku, Grochowcach, Łętowni, Małkowicach, Nehrybce, Torkach, Walawie i Wyszatycach.

Zaszczytny tytuł „Mistrza Ortografii” zdobyła Łucja Pusz, uczennica SP 4 w Przemyślu, wychowanka Anny Siwy.

Drugie miejsce zajęła Kornelia Jakubiszyn, uczennica SP w Walawie, przygotowana przez Małgorzatę Małoń.

Trzecie miejsce ex aequo zajęły Magdalena Kozik, uczennica Zofii Hemon z SP w Wyszatycach oraz Kinga Repich, uczennica Jagody Dzięgielowskiej z ZSP w Łętownii. Wyróżnienie uzyskał Ksawery Sochacki, uczeń Ewy Skubisz z SP w Dubiecku.

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali za udział dyplomy i upominki od starostwa przemyskiego oraz książki od wydawnictwa MAC.

Organizatorami konkursu były Alicja Dobosz, dyr. Szkoły Podstawowej nr 16 w Przemyślu oraz Marta Kostka, nauczyciel Zespołu Szkół w Birczy.